PryglMan">Mapa | PryglMan

Indianský běh Indianský běh Indianský běh Indianský běh Indianský běh Indianský běh

Mapa

V roce 2023 jedeme dvě trasy. Triatlónek – lehčí a Pryglman – těžší. Mapy a popis tras níže.

 

 

Mapy ve formátu GPX:

Triatlónek kolo: mapa-kolo

Pryglman kolo: pryglman-kolo

Běh společný, jeden okruh: mapa-běh

Profil kola Triatlónek

Profil kola Pryglman

Profil běhu – Triatlónek 1x, Pryglman 2x

Popis tratí:

TRIATLÓNEK:

Voda: Plave se od schodů k první bójce, která se jako jediná obeplavává zleva (bójku mám na pravou ruku), zbylé bójky se plavou zprava (bójku mám po levé ruce), u poslední bójky otáčím zpět k první a od té ke schodům. První a poslední bójka bude jasně označena.

Depo: Depo má vstup a výstup, aby byla zachována férovost, vstup od vody je zprava. Než vezmu kolo musím mít nasazenou přilbu. S kolem se v depu nejezdí, nastupuji na něj až u výstupu. Který je při pohledu od vody zleva. Hranice depa bude vyznačena a zmíněna na rozpravě.

Kolo: Na kole vyrážíme po asfaltce k hlavní silnici, kde se dáme vlevo, POZOR je tam sice přechod, ale přednost autům bych si nevynucoval. Po hlavní silnici jedeme až na Rakovec, kde se dáme vpravo do Kočičího žlebu. Táhlé asfaltové stoupání, které zná asi každý brňan, nepříjemné, ale pohodlně jetelné. Na Ríšovce se držíme asfaltu a cyklostezky směr Automotodrom až do chvíle kde ji kříží žlutá turistická značka po které se dáváme vlevo. To je konec prvního stoupání a následuje první sjezd, který je terénní a na chvíli opouští žluté značení. Na něj se vracíme kousek nad rozcestím Nad Podkomorskou myslivnou, kde točíme opět doprava na červenou. Červenou ale nesledujeme, ale užíváme si rovinky údolí říčky Veverky, dokud nenarazíme znovu na žlutou. Ta nás podruhé zavede na Ríšovku, tentokrát terénem a prudčeji, takže už ne vždy pohodlně sjízdné. Na Ríšovce levá po zelené a krátce na to hned pravá na neznačenou cestu která se napojuje na NS Jelení žlíbek. Zde křížení s těžší trasou, tak bacha;) A pak už jen sjezd k hlavní silnici, který je po asfaltu a dá se to tudíž dost rozjet, ovšem opět POZOR, jede se za provozu a k chatám zajíždí běžně auta. Na hlavní silnici doprava a hned doleva, kolem autobusové zastávky dolů do depa, vstup stejně jako z vody.

Běh: Hned za výstupem z depa běžíme na druhou stranu než se jelo na kole. Tzn. směr Ňuchňák, půjčovna lodiček atd. Běží se celou dobu kolem vody pěšinou, probíhá se zahrádkou restaurace u Kotvy a stále dál podél vody, až pěšina stoupá k silnici, tam se kolem značky otáčím a běžím stejnou trasou zpět.

PRYGLMAN:

Voda: Plave se od schodů k první bójce, která se jako jediná obeplavává zleva (bójku mám na pravou ruku), zbylé bójky se plavou zprava (bójku mám po levé ruce), u poslední bójky otáčím zpět k první a u té točím do druhého kola. Takže ještě jedna otočka u poslední bójky a zpět k první od které přímo ke schodům. První a poslední bójka bude jasně označena.

Depo: Depo má vstup a výstup, aby byla zachována férovost, vstup od vody je zprava. Než vezmu kolo musím mít nasazenou přilbu. S kolem se v depu nejezdí, nastupuji na něj až u výstupu. Který je při pohledu od vody zleva. Hranice depa bude vyznačena a zmíněna na rozpravě.

Kolo: Trasu kola asi nelze popsat, určitě ne tak, aby si z toho člověk něco pamatoval;) Takže vřele doporučuji trasu předem projet. POZOR na přejezd silnice hned na začátku, tu přejíždíme přímo do prvního stoupání, které je hodně výživné. Dále pozor, první sjezd končí lehce technicky v Kočičím žlebu. Následují další prudká stoupání a klesání, trasa je vedena čistě terénem, asfalt pouze na začátku a konci. I druhý přejezd Kočičího žlebu je lehce technický, takže opět třeba větší obezřetnosti. A závěrečný sjezd se taky dá dost pustit, tak s rozumem, dojezd obslužnou asfaltkou k hlavní silnici, tak jako u lehčí trasy, takže pozor, trasa není uzavřena a chaty jsou obsluhovány auty. Na hlavní silnici doprava a hned doleva, kolem autobusové zastávky dolů do depa, vstup stejně jako z vody.

Běh: Hned za výstupem z depa běžíme na druhou stranu než se jelo na kole. Tzn. směr Ňuchňák, půjčovna lodiček atd. Běží se celou dobu kolem vody pěšinou, probíhá se zahrádkou restaurace u Kotvy a stále dál podél vody, až pěšina stoupá k silnici, tam se kolem značky otáčím a běžím stejnou trasou zpět, u depa/cíle opět otáčím, možnost občerstvení a ještě jeden okruh ke značce.

Obě trasy budou značeny, značení bude prezentováno na rozpravě před startem.